En Yeni Moda* Kahvaltı ; Yumma

IMG_7482

Moda caddesi üzerinde, Hsbc bankasının hemen yan sokağında sağ köşede küçücük fıçıcık dünya tatlısı bir cafe Yumma.

IMG_7488

Dün sabah malum cuma trafiğini zar zor atlatıp sözleştiğimiz üzere arkadaşımla Moda’da kahvaltı buluşması yaptık. Yumma’yı duyduğunu ve merak ettiğini söylemişti bir nevi keşif yapacaktık.

Yazın şahane görüneceğini düşündüğüm asmanın altına koğuşlanmış bu lezzeti yöresel sunumu ve dizaynı Avrupai mekana aşık oldum. İç & dış tasarımı, senelerce bankacılık mesleğinde boğuştuktan sonra işten ayrılıp hayallerine kavuşmak için MSA chef & owner profesyonel aşçılık eğitimi programına katılan ve sertifikasını aldıktan sonra da bu güzel dükkanı bulan işletmecisi Esra’ya ait.
“Çok eski bir döşemeciye aitti, alt kata inmek için bir merdiven dahi yoktu her metrekaresini yeniden kurguladım diyor sevgili Esra.”
Yüksek tavan bir dükkana asma kat eklemiş olması ve alternatif alan yaratırken dekorasyon anlayışına da farklılık getirmesi kendisinin ne kadar yaratıcı biri olduğunu gösteriyor ve yemek konusunda da bu yaratıcılığını kullandığına emin oluyorsunuz o an.

 

IMG_7484

 

Kahvaltı çeşitlerini tek tek nerelerden temin ettiğini anlatıyor;
Ezine peynirleri, memleketi Antep’ten tadı damağımda efsane çekirdeksiz “yeşil zeytin”, biz oradayken kuryenin getirdiği bir kaç koli o çok lezzetli Hasanbey Çiftliği ürünleri (tek tek tattırdı sağolsun!)
Kendi yaptığı reçeller ve keyifli sunumuyla Yumma, Moda’da yeni mola yerim olacağa benziyor.

 

IMG_7479

 

Akşam 8’e kadar açık ve gün içinde de 6-7 çeşit Antep yemeği çıkıyor.
Hafta içi & hafta sonu farketmiyor sabah 10’da açılıyor.
* Ekşi maya ekmeği yerken şöyle bi gözlerinizi kapatıp derin nefes alın o kokusunu içinize çekin ve yavaş yavaş sindire sindire yiyin olur mu? 48 saatlik bir emek ekmeği o çünkü :)

 

IMG_7492

 

Menü çeşit bilgisi olarak henüz güncellenmemiş;

 

IMG_7490

 

Mutlu Hafta sonları :)

Bir Cevap Yazın