Endişe Ağacı

IMG_8899-1

‘’Bir şeyin sihirli olmaması,içinde sihir barındırmadığı anlamına gelmez.’’


Başta Çocuk Edebiyatı Aile Terapistleri ödülü olmak üzere pek çok ödülü kucaklamış yediden yetmişe herkesin kütüphanesinde yer alması gereken özgün bir eser;
‘’Endişe Ağacı’’


Endişe;Hemen hemen tüm canlıların ortak sıkıntısı.Yaş ilerledikçe endişelerimizle baş etme yöntemini kendimizce keşfediyor olsak da çocukken bunu başarmanın hiç kolay olmadığını gayet iyi biliyoruz.Kaygılarımızın bizleri mutsuz birer birey olma yoluna sürüklediğinin farkındayız! Şikayetçiyiz,ancak bu anlamda ne yapacağımızdan ve nasıl davranmamız gerektiğinden bi haberiz… 

Bu kitap endişeleriyle başa çıkmaya çalışan Juliet’in umut dolu hikayesini anlatıyor.Herkes için başucu kitabı olma özelliğine sahip.Bir çocuğunuz yoksa dahi hayatınızda yer alan tüm çocuklar için,ardınız sıra sürüklediğiniz kırılmış çocukluğunuz için bu kitabı okumalı ve okutmalısınız.

Kitapta bahsedilen endişe ağacının çıktısını alıp çocuklarınızın odasına asabilir ya da çocuğunuzla birlikte daha özgün bir ağaç tasarlayabilirsiniz.

tanitim.altinkitaplar.com.tr/endise-agaci

Kitap Hakkında;

Juliet,psikolog annesi Karen,bilim insanı zihni sinir babası Martin,kendisinden üç yaş küçük haylaz kız kardeşi Oaf ve büyükannesi ile birlikte büyükannenin büyükbabası tarafından inşa edilen 100 yıllık bir evde yaşamaktadır.
Juliet,kaygılarıyla başa çıkma yöntemi olarak bir koleksiyoner olmayı seçmiş ve ne zaman duygularıyla başa çıkmakta zorlansa biriktirdiği her türden eşyayı düzene sokmak gibi bir ritüel oluşturmuştur.Ancak görünüşe bakılırsa bu yöntem de onu yeterince rahatlatmamaktadır.
Okulda kendisini sık sık rahatsız eden sınıf arkadaşı Hugh Allen,annesi ve babasının yaşadığı her tartışmadan kendisinin sorumlu olduğunu düşünmesi,kız kardeşinin kendisi için belirlediği özel alana müsadesiz girişleri ve yakın arkadaşlarının onu sürekli kendi taraflarına çekme arzusu Juliet’in kaygılarını günden güne büyütmektedir.Anne ve babası bu sorunlara genel anlamda bir çözüm bulmak isterken birgün kardeşlerin odalarını ayırma fikri doğar.Juliet’in yeni odası Büyükannesinin çocukluğunun geçtiği odadır artık ve geçmişin bilinmeyen sırlarıyla dolu bu duvarlarda kendisini güzel bir sürpriz beklemektedir.
Yazar Marianne Musgrove,yayınlanmış bu ilk kitabı için ‘ Show don’t tell’’ (anlatma göster) tekniğini kullandığını anlatıyor son sayfada.Bu benim de fazlasıyla ilgimi çeken bir konu.Kitabın pek çok açıdan ufkumu açtığını söyleyebilirim.
ENDİŞE AĞACI
ORJİNAL İSMİ-THE WORRY TREE
YAZAR-MARIANNE MUSGROVE 
ALTIN KİTAPLAR YAYINEVİ
http://www.altinkitaplar.com.tr/endise-agaci/

Bir Cevap Yazın