34.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

IMG_3110-1

Tüyap Kitap Fuarını bundan iki sene önce ziyaret etmiş,trafik sebebiyle geçen stresli yolculuk sonucu dilediğim gibi dolaşamamıştım.Fuar alanının neredeyse İstanbul dışında olması fazlasıyla can sıkıcı değil mi sizce de? Dün gece kara kara düşünmeye başladım.Fuara gidicem evet! Bu sefer kararlıyım,planlar yapıldı! Alışveriş listesi kafada üç aşağı beş yukarı şekillendi ama işte insanın neşesini eriten o trafik yok mu?!

Neticede toplamda gidiş-dönüş ”5’’ saat süren fuar yolculuğumuzu tamamladık.
Fuarda ortalama %20 lk bir indirim söz konusuydu ki bu da her türlü zorluğa rağmen kalkıp şehrin bir diğer ucuna gitmeye değmeyecek bir indirim fikrimce!
Ziyaret ettiğim duraklar okumaktan keyif aldığım kitapların yayınevleriydi.
Tudem,Pearson,Redhousekidz,Mavi Bulut,Ayrıntı,İmge başlıcaları…
Pearson standı kitapları gibi enerjisi müthiş insanların çalıştığı en keyifli standlardan biriydi.Aralık ayında raflarda yerini alacak iki kitabını aldım.Eve gelir gelmez okumaya koyuldum.Tam içimden okuyacakken atraksiyon kokusu alan Bade yavrusunun göğsüme sokulmasıyla eğlenceli bir okuma süreci başladı benim için.Yoğun istek üzerine her bir kitabı iki kez okudum.Oyunlaştırmam hiç zor olmadı çünkü Pearson kitaplarını bilenler tahmin edecektir;yine ironisi bol,tınısı müthiş şahane iki kitap vardı elimde.
”Suyu Sevmeyen Krokodil”,”Gergedanlar Krep Yemez’’den sonra favorim oldu! Gün aşırı okunacaklar listesinde anne torpilli!

Son gün 15 Kasım.
Tavsiyem erkenden yol alın ve fuarı dolaşmadan önce girişte bulunan rehbere bakıp rotanızı öyle belirleyin :)

Bir Cevap Yazın